تخته وایت برد

اما چند سالی هست که توانستم برای بچه های کلاسم این حد اقل کار رو بکنم که با دستهای کوچک خودشان و با حد اقل امکانات ممکن بتوانند تخته وایت برد بسازند و در کلاس از آن استفاده کنند. حتی در منزل و هر جای دیگر هم که بخواهند خیلی راحت می توانند بسازند.البته فقط به جای تخته ما از مقوای سفید استفاده می کنیم تا راحت تر حمل و نقل بشه و هم  جای کمتری را بگیرد.

برای درست کردن این وسیله فقط احتیاج به:

-         یک مقوای رسم (همان کاغذ رسمهای قدیمی خودمان که بر روی آنها رسم ریاضی می کشیدیم)

-         تلق شیشه ای در ابعاد همان مقوای رسم

-         چسب و نوار چسب های رنگی

فکر کنم دیگه احتیاجی به توضیح نداشته باشیم . بله تلق ها را روی  مقواهای رسم گذاشته و چهار طرف آن را با کمی چسب ژله ای یا چسب مایع می چسبانیم و برای تزئین دور آن هم از نوار چسب های رنگی که به رنگهای مختلف طلایی و قرمز و آبی ......هست استفاده می کنیم. به همین راحتی تخته وایت برد ما ساخته می شود. این کار را می توانید در یک زنگ هنر انجام دهید و بعد از آن هم این تخته وایت بردها را در کمد مدرسه نگهداری کنید. ماژیکهای مخصوص آن را هم خود بچه ها تهیه می کنند و آن هم در کمد مدرسه نگهداری میشود.

 شاید کار ما رنگ و لعابی نداشته باشه که توجه کسی رو جلب کنه اما مطمئن باشید که کارآیی زیادی دارد. مثلاً برای دیکته های گروهی- تمرینهای جمع و تفریق و مسئله های ریاضی و...- جمله سازی-  دیکته های دو نفری که یک شاگرد ضعیف با یک شاگرد زرنگتر می نشینند و به هم دیکته می گویند و خودتان می دانید که اینطوری هم دانش آموز زرنگتر با دانش آموز ضعیفتر کار می کند و بعد که نوبت دانش آموزضعیف تر می رسد که به دانش آموز قویتر و زرنگتر دیکته بگوید باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند و اشتباهات خود را بهتر متوجه شود. در ضمن بچه ها نوشتن روی این تخته وایت بردها را خیلی دوست دارند و تا آخر سال هم از آن سیر نمی شوند.

امیدوارم که خسته نشده باشید و توانسته باشم یک  کار کوچکی را انجام داده باشم و می دانم که شما بزرگواران  خیلی بهتر و بیشتر کارهای قشنگتری را سر کلاس ارائه می کنید.      التماس دعا.

/ 44 نظر / 308 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کارشناسی و تکنولوژی گروه های آموزشی کهریزک

با سلام و وقت به خیر با تشکر از زحمات شما در جهت عوق بخشیدن به فرایندهای یادگیری در عصر نوین وبلاگ شما برای شرکت در مسابقه جشنواره وبلاگ نویسان آموزگار ثبت شد. به امید موفقیت شما در همه ی عرصه های زندگی

بابا آب داد

سلااااااااااااااااام استااااااااااااااااااااااااد منم این وایت بردها رو ساختم بچه ها کلی ذوق کردن بسیار عالی بود ممنونم از راهنمایی های شما [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

افشین

سلام ممنون از حضور گرمتون[گل][گل][گل]

صمد

با سپاس از مطالب زیباتون. با افتخار لینک شدید.